tavamsmaidam.lv – internetveikala uzturēšana

Klientu stāstse-komercija, SEO, tīmekļa vietne, uzturēšana, web izstrāde, woocommerce
Tavam smaidam sākumlapas skats

Saņēmu ziņu no paziņas, ka nepieciešams veikt viena internetveikala novērtējumu un vai varu palīdzēt uzturēt e-komercijas projektu. Klients vēloties mainīt uzturētājus, kas nodrošina gan hostinga pakalpojumu un arī paša ecommercijas uzturēšanu.

Problēmas apraksts

Klients novērojis, ka viņa e-komercijas projekts, bieži vien ielādējas salīdzinoši lēni un kopumā ātrdarbība varētu būt labāka.

Internetveikalā tiek izmantots WooCommerce risinājums un noliktavas atlikumi pastāvīgi apmainās ar grāmatvedības sistēmu SKALA caru API. Šeit esot novērti daudz gadījumi, kad šī datu apmaiņa nenotiek korekti. Izstrādātāji ziņo, ka problēma ir noliktavas sistēmas pusē, un savukārt noliktavas uzturētāji ziņo, ka problēma ir internetveikala pusē. Klasiskā situācija.

Priekšizpēte

Pirms pirmās sarunas ar klientu veicu projekta www.tavamsmaidam.lv auditu, kura mērķis ir iepazīties ar pašu projektu un arī gūt skaidrību, kas izmantots un kādā stāvoklī ir projekts.

Dizaina novērtējuma (UX/UI)

Mans personīskais dizaina novērtējums ir ļoti labs 8/10.

Var redzēt, ka ir domāts par virzību uz pirkšanas procesu. Būtiskas UX kļūdas arī neredzu un kopumā viegli uztverams un lietojam.

Protams personīgi man nepatīk lielais slaideris sākumā, kur visticamāk apmeklētājs tā arī nekad neskatīsies visus 8 slaida elementus, bet nu tās ir tikai detaļas.

HTML kvalitāte

Izpētot izstrādāto HTML kodu kopumā rezultāts manā vērtējumā 7/10.

Ir HTML kods strukturēti veidots un izmantoti pamata tagi, kā header, sections, article, footer. Vismaz tas nozīmē, ka pamata lietas jau ir iestatītas un priekš Google meklētāja daudz maz tur viss kārtībā.

Veicot standarta tīmekļa vietnes analīzi ar Rank Math atklāju ka Virsrakstu struktūra visur nav pareizi ievērota. Ir pat lapas, kur H1 tags atkartojas. Tas viss ir labojams.

Internetveikala ielādes ātrums

Šim procesam parasti izmantoju GTmetrix, kas diegan labi parāda lapas ielādes novērtējumu un arī norāda uz iemesliem.

Veicu testu un tur parādas rezultāts “F”, kas nozīmē, ka šeit arī apstiprinās klienta novērotais, projekta lēndarbība. Kopumā parādas neoptimizēti attēli un arī paša servera atbildes laiks ir salīdzinoši liels.

Gtmetix Novērtējums Ar Atzīmi F

Tīmekļa vietnes uzturēšana

Pēc veiktās priekšizpētes mums bija online saruna ar klientu, kurā arī izklāstījām lietas ko publiski redzam un arī savas rekomendācijas, kā tās varētu atrisināt. Sarunas laikā arī klients minēja vairākas tehniskās dabas problēmas, ko protams publiski nav iespējams redzēt. Kopumā mums viss saskanēja un ķērāmies klāt darbam.

Tīmekļa vietnes migrēšana

Ņemot vērā ka plānots tehniski REDZI Digital uzturēs projektu, tad arī tika pieņemts lēmums, ka servera uzturēšanas darbus arī mēs veiksim. Esošā lapa klientam atradās uz atsevišķa VPS servera.

Projekta migrāciju veicām sekojoši:

 • uzstādījām uz esošā projekta WP Migrate PRO spraudni;
 • izveidojām jaunu GIT repozitoriju projektam;
 • uzstādījām clean WordPress versiju uz GIT;
 • ar Migrate spraudni lejuplādējām visu aktuālo DB, spraudņus un Theme;
 • uzstādījām to visu uz mūsu serveri.

Projekts pārmigrēts. Kopumā tas viss prasīja 2-3 h laika.

PHP versijas maiņa

Veicām lokālu testu un projekts ar maziem papildinājumiem arī veiksmīgi strādāja uz PHP 8.1 versijas. To tad arī publiskojām un veicām atkārtotu projekta mērījumu ar GTmetrix.

Boom. Atzīme jau “D”. Praktiski tikai pārejot no PHP7.4 uz PHP8.1.

Gtmetix Novērtējums Ar Atzīmi D

Tīmekļa vietnes optimizēšanas darbi

Saprotams, ka “D” atzīme vēl nozīmē, ka ir vietas, kur jāpiestrādā, tad nu pieķerāmies optimizēšanai. Kopumā pārskatījām galvenās lietas, kas tika norādītas kā problēmvietas.

Viena no lietām bija neoptimizēti attēli. Veicam optimizācijas darbus un pie reizes uzstādījām, ka WordPress pats arī pielāgo attēla izmērus, ja tomēr klients uzstāda milzīgu attēlu.

Lielāko daļu no optimizēšanas, bija nepieciešams vienkārši uzstādīt atbilstošu spraudni, kas pamatā jau veic daļu darba. Šeit tika izvēlēts spraudnis WP Rocket. Uzstādījām un sakonfikurējām atbilstoši.

Veicām arī pamata HTML labojumus, kur tas bija nepieciešams. Kā jau iepriekš minēju. Salīdzinoši labi jau bija izstrādāts un bija nepieciešami tikai pāris precizēšanas lietas.

Pēc 6h optimizēšanas darba laiks veikt atkārtotu novērtējumu. Un kas ta te. “A” atzīme uz sākumlapu.

Gtmetix Novērtējums Ar Atzīmi A

Kopējie secinājumi

Bieži vien nav nemaz tik daudz darba nepieciešams, lai savestu kārtībā tīmekļa vietni. Šajā gadījumā butisku uzlabojumu jau deva vien nomainot PHP versiju. Vēl pastāvīgi tiek veikti darbi pie funkcionalitātes uzlabojumiem un arī SEO optimizācijas, kas bieži vien ir pastāvīgs darbs.

Katram projektam tas ir individuāli jānovērtē, kādi soļi nepieciesami, lai sakārtotu un uzlabotu ātrdarbību, bet viss ir iespējams arī jau izstrādātiem projektiem.

Uzziniet Vairāk par WEB Izstrādes Inovācijām!

Pierakstieties jaunumu saņemšanai un iegūstiet pirmie ziņas par jaunākajām tīmekļa izstrādes tendencēm, padomiem un ekskluzīviem piedāvājumiem tieši savā e-pastā.

Nekādu Spam vēstuļu

e komercija wordpress
 • Ekskluzīvs Saturs

  Saņemiet personalizētus ieteikumus un resursus, kas palīdzēs jūsu uzņēmumam izcelties digitālajā vidē.

 • Profesionāļu Ieskatā

  Esi soli priekšā konkurentiem, iegūstot profesionāļu atziņas par tīmekļa izstrādes labākajām praksēm un stratēģijām.

 • Izdevīgas Akcijas

  Jūs būsiet pirmie, kas uzzinās par mūsu speciālajiem piedāvājumiem un atlaides kodiem, kas padarīs WEB izstrādi pieejamāku.